Ամփոփիչ կոնֆերանս «Ձևավորել ապացույցների վրա հիմնված շահերի պաշտպանություն հանուն իրավունքի գերակայության և արդյունավետ կառավարման» ծրագիր — “Building evidence-based advocacy for the rule of law and good governance in EaP”
Ամփոփիչ կոնֆերանս «Ձևավորել ապացույցների վրա հիմնված շահերի պաշտպանություն հանուն իրավունքի գերակայության և արդյունավետ կառավարման» ծրագիր
«Իրավունքների պաշտպանություն առանց սահմանների» (ԻՊԱՍ) հասարակական կազմակերպությունը սիրով հրավիրում է Ձեզ մասնակցելու ամփոփիչ կոնֆերանսին:
conference-1-1
Կոնֆերանսին բացման խոսքով հանդես կգա ՀՀ-ում Լեհաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Եժի Մարեկ Նովակովսկին, ով կներկայացնի Վիշեգրադ ֆոնդի գործունեությունը և անդամ երկրների ներդրումների նպատակները: Այնուհետև, փորձագետներ՝ Լեհաստանի դատական վերահսկողության հիմնադրամի նախագահ Բարտոշ Պիլիտովսկին և «Զարգացման և հումանիտար օգնության ՀԿ-ների հունգարական ասոցացիա» կազմակերպության ներկայացուցիչ Եվա Բորդերսը կներկայացնեն Լեհաստանում դատարանների նկատմամբ քաղաքացիական վերահսկողության և ապացույցների վրա հիմնված շահերի պաշտպանության լավագույն փորձը:
Կոնֆերանսին կներկայացվի Հայաստանի և Վրաստանի քաղաքացիական հասարակության ներկայացուցիչների կողմից իրականացված «Իրավունքի գերակայություն, դատարանների նկատմամբ քաղաքացիական վերահսկողություն» և «Լավ կառավարման մոնիթորինգ և գնահատում» մոնիթորինգների արդյունքները, որոնք իրականացվել են Հայաստանում և Վրաստանում 2016թ. հուլիս 1-ից հոկտեմբերի 14-ն ընկած ժամանակահատվածում:
Կոնֆերանսին Ձեր մասնակցությունը հաստատելու կամ առավել մանրամասն տեղեկատվություն ստանալու համար խնդրում ենք դիմել «Իրավունքների պաշտպանություն առանց սահմանների» հասարակական կազմակերպության ադմինիստրատիվ օգնական Լուսինե Լալայանին 010 505 303, 098 505 303 հեռախոսահամարներով կամ գրել lusine@prwb.am էլեկտրոնային հասցեին:

Conference of the project “Building evidence-based advocacy for the rule of law and good governance in EaP countries” – “Building evidence-based advocacy for the rule of law and good governance in EaP”
Conference of the project “Building evidence-based advocacy for the rule of law and good governance in EaP countries”
The NGO “Protection of rights without borders” cordially invites you to participate in the closing conference of the project “Building evidence-based advocacy for the rule of law and good governance in EaP countries” which will take place on 16 November 2016 at 12:00.
conference-1-1
The opening speech of the event will be delivered by the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Poland to the Republic of Armenia Jerzy Marek Nowakovski, who will present the activities of the Visegrad Fund and the objectives of member states. Further, Bartosz Pilitowski the head of the Court Watch Poland Foundation and Yeva Borders from the “Hungarian Association of NGOs for Development and Humanitarian Aid” will present the best experience of the civil oversight of judiciary in Poland and evidence based advocacy.
The results of monitoring on “Rule of Law, Civil oversight of Judiciary” and “Good governance and evaluation” conducted within July-October 2016 by the representatives of civil society in Armenia and Georgia will be presented.
To confirm your participation in the conference or to receive more detailed information on the event please contact Lusine Lalayan, the administrative assistant of “Protection of Rights without Borders” via email: lusine@prwb.am or by phone: 010 505 303, 098 505 303